18 жовтня 2015 р.

Тема конференції «Голокост на території СРСР в архівних документах. Сучасні проблеми виявлення документів, доступу до них та їх використання» передбачала обговорення широкого кола питань, пов’язаних з архівним законодавством, що регламентує доступ до документів Голокосту в різних країнах колишнього СРСР; архівною евристикою та удосконаленням пошукових засобів доступу до архівних фондів, в яких містяться документи по темі Голокосту; використанням нових інформаційних технологій. Було представлено також ряд проектів за тематикою конференції. Для участі в конференції були запрошені керівники державних архівних служб, директори архівних установ, музеїв, наукових установ, дослідники.

Особливо приємним був виступ В. Ванден Дален, координатора проекту «Індентифікація та інтеграція» в рамках ENRI (Створення наукової бази даних для вивчення Голокосту в Європі), Інститут CEGESOMA, Брюссель, Бельгія. Розкриваючи тему доповіді «Проект ENRI в архівах колишнього Радянського Союзу: створення електронної бази даних, а також співробітництва між архівами, архівістами та дослідниками», доповідачка наголосила, що їх мета не тільки збирати цифри, а й створювати мережу. На сьогодні – 23 партнера. У презентації доповіді В. Ванден Дален був сайт ЦДАВО.

Виставки
До 100-річчя Української революції (1917-1921) ЦДАВО України презентує проект «Українська революція: архівні хроніки» детальніше…
Адреса: 03110, м. Київ-110,
вул. Солом’янська, 24
Тел.: (044) 275-36-66
Факс: 275-12-55
© Центральний державний архів вищих органів влади та управління України
ЗАО «Альт-Софт» Информационные и коммуникационные технологии «Архівні інформаційні системи»