Архів новин за 2012 рік

28 грудня 2012 року

Під час засідання колегії ЦДАВО України були розглянуті наступні питання:

1. про роботу із запитами та зверненнями громадян (доповідь Єфремова О. Г.);

2. про організацію роботи ЦДАВО України зі ЗМІ (доповідь Григорчук Н. В.);

3. про виконання рішень колегії ЦДАВО України (доповідь Ткачук І. О.);

4. аналіз підготовки планів роботи на 2013 рік (доповідь Берковська О. Б.).21 листопада 2012 року

Заступник директора ЦДАВО України Берковська О. Б. та начальник відділу довідкового апарату Редько О. М. взяли участь у науково-практичній конференції «Внесок працівників тилу воєнних років союзних республік СРСР у Перемогу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.», яка проходила 21 листопада 2012 року у Москві у Московському Будинку ветеранів війни та Збройних сил. Була представлена експозиція відповідної документальної виставки за матеріалами українських державних та російських федеральних архівів.31 жовтня 2012 р.

На засіданні колегії ЦДАВО України розглядались наступні питання:

1. про хід виконання планових завдань за ІІІ квартал 2012 р. та аналіз роботи за 9 місяців 2012 р.;

2. стан розсекречення архівних документів та розширення доступу до них дослідників;

3 .про визначення пріоритетів у роботі Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України на 2013 рік;

4. про підготовку звітів про роботу архіву за 2012 рік та планування на 2013 рік;

5. про підготовку до відзначення професійного свята — Дня працівників архівних установ.


12 жовтня 2012 р.

На черговому засіданні експертно-перевірної комісії ЦДАВО України розглядались наступні питання:

1. Погодження номенклатур справ установ-фондоутворювачів

2. Схвалення та погодження описів справ постійного зберігання, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ.

3. Погодження нормативно-методичних документів з організації діловодства та архівної справи.21 вересня 2012 року

Від 21 вересня 2012 року у приміщенні ЦДАВО України діє виставка до Дня партизанської слави27 серпня 2012 р.

Провідний науковий співробітник відділу використання інформації документів К. І. Криворучко виступила з доповіддю “Варшавський осередок української еміграції: сузір'я українських поетів (на матеріалах ЦДАВО України)” на Другій Міжнародній науково-практичній конференції “Міграція у контексті цивілізаційної трансформації України і світу”, яка відбулася в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.20 серпня 2012 року

У приміщенні ЦДАВО України відкриті виставки документів до Дня Державного прапора та Дня незалежності України19-24 серпня 2012 року

Диретор ЦДАВО України Маковська Н. В. в складі делегації українських архівістів на чолі з головою Державної архівної служби України Гінзбург О. П. взяла участь у XVII Міжнародному конгресі архівів у Брісбені, Австралія. Гаслом конгресу стало проголошення "Духу змін". В ході конгресу було обговорено ряд актуальних питань сучасної архівної науки, її теоретичних та практичних аспектів.17 серпня 2012 р.

Журналістами телеканалу “Ера” відзнято сюжет до Дня незалежності України про документи архіву, які висвітлюють процес становлення української державності. Коментарі до документів надала заступник директора – головний зберігач фондів А. В. Обжелян.31 липня 2012 року

На засіданні колгії ЦДАВО України розглядались наступні питання:

1.Про хід виконання планових завдань за ІІ квартал 2012 р. Доповіді керівників структурних підрозділів.

2.Стан розсекречення архівних документів та розширення доступу до них дослідників. Доповідь начальника режимно–секретного відділу Чупишевої Д. І.

3.Про комплексне перевіряння діловодства і архівної справи в Державному агенстві водних ресурсів України. Доповідь начальника відділу формування НАФ та діловодства Губенко Н. П.

4.Аналіз фінансової діяльності архіву за І півріччя 2012 р. Доповідь начальника фінансово–економічного відділу Науменко М. І.

5.Про виконання рішень колегії ЦДАВО України за І півріччя 2012 р. Доповідь завідувача сектору організаційно–кадрової роботи Ткачука І. О.16 липня 2012 р.

У читальному залі ЦДАВО України розгорнуто тематичну виставку “Прийняття Декларації про державний суверенітет України”, на якій представлено комплекс документів з фондів архіву, що відображають історію українського державотворення.27 червня 2012 р.

В читальному залі ЦДАВО України відкрита виставка до дня Конституції України25 червня 2012 р.

На черговому засіданні експертно-перевірної комісії ЦДАВО України розглядались наступні питання:

1. Погодження номенклатур справ установ-фондоутворювачів

2. Схвалення та погодження описів справ постійного зберігання, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ.

3. Погодження нормативно-методичних документів з організації діловодства та архівної справи.25 червня 2012 р.

На засіданні колегії ЦДАВО України розглядались наступні питання:

1. Стан протипожежної безпеки (доповідь заступника директора А. В. Обжелян)

2. Аналіз стану роботи по підготовці в ЦДАВО України фондових і міжфондових покажчиків (доповідь начальника відділу довідкового апарату О. М. Редько)

3. Про роботу із запитами та зверненнями громадян у ЦДАВО України за І півріччя 2012 року (доповідь О. Г. Єфремової)

4. Про організацію роботи ЦДАВО України із засобами масової інформації (доповідь завідувача сектора публікації документів відділу використання інформації документів Н. В. Григорчук).
25 червня 2012 р.

На черговому засіданні експертно-перевірної комісії ЦДАВО України розглядались наступні питання:

1. Погодження номенклатур справ установ-фондоутворювачів

2. Схвалення та погодження описів справ постійного зберігання, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ.

3. Погодження нормативно-методичних документів з організації діловодства та архівної справи.22 червня 2012 р.

Заступник директора Савлук С. А. взяла участь у засіданні екпертної комісії Верховної Ради України25 квітня 2012 року

Порядок денний засідання колегії ЦДАВО України 25.05.2012 року

1. Про стан виконання антикорупційного законодавства.

2. Стан підготовки Путівника по фондах ЦДАВО України.

3. Нове положення “Про ЦДАВО України”.

4. Про стан виконання рішень колегії.28 квітня 2012 року

В рамках проведення Дня охорони праці в ЦДАВО України було поновлено куточок праці, проведено тематичні бесіди з підлеглими щодо дотримання правил охорони праці на робочих місцях та конкурс на краще робоче місце.26 квітня 2012 року

Чергове засідання колегії ЦДАВО України. Порядок денний колегії включав обговорення ходу виконання планових завдань (доповідали керівники структурних підрозділів), стану розсекречення архівних документів та розширення доступу до них дослідників (доповідали заступник директора ЦДАВО України Берковська О. Б. та начальник режимно-секретного відділу Чупишева Д. І.). Також розглядалося питання орагнізації заходів щодо проведення Дня охорони праці.2 березня 2012 р.

Заступник директора архіву О. Б. Берковська провела практичні заняття для групи слухачів з потоку підвищення кваліфікації співробітників охорони державної таємниці СБ України, які проходили навчання в Навчально-науковому інституті інформаційної безпеки Національної академії Служби безпеки України.22 лютого 2012 року

В приміщенні Державного архіву Київської області о 16.00 відбулася зустріч керівництва ДАКО та ЦДАВО України з представником Центру документації історії опору та репресій в націонал-соціалістичній Німеччині та Радянській зоні окупації/НДР при об’єднанні Саксонські меморіали д-ром Александром Харитоновим.

Метою даної зустрічі стало співробітництво в рамках Міжнародного проекту «Радянські та німецькі військовополонені та інтегрування. Вивчення питань історії Другої світової війни та післявоєнного періоду», та передавання електронної бази даних радянських військовополонених, за документами, які зберігаються у ДАКО.

Зустріч відбулася за участі заступника голови - керівника апарату Київської обласної державної адміністрації – Спаського А.С., керівництва Галузевого архіву СБУ, директора Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України Маковської Н. В. та заступника директора ЦДАВО України Берковської О. Б., а також співробітників Державного архіву Київської області.16 лютого 2012

В читальному залі архіву відбулося розширене засідання колегії ЦДАВО України, у ході якого розглянуто основні підсумки роботи архіву в 2011 році та визначено пріоритети на 2012 рік. У роботі засідання брав участь перший заступник Голови Державної архівної служби України В. М. Воронін.

Під час засідання була виголошена доповідь директора ЦДАВО України Маковської Н. В. В обговоренні доповіді взяли участь, зокрема, заступник директора Берковська О. Б., заступник директора - головний зберігач фондів Обжелян А. В., член колегії ЦДАВО України, заступник Керівника Головного управління документального забезпечення Апарату Верховної Ради України Никифорова Н. В.3 лютого 2012 р.

Об 11.00 у приміщенні Державної наукової архівної бібліотеки (вул. Солом'янська, 24, м. Київ) Державною архівною службою України було проведено круглий стіл з питань відкритого доступу до документів радянського періоду.

Круглий стіл було ініційовано Головою Державної архівної служби О. П. Гінзбург та істориками в рамках суспільної дискусії навколо змін до архівного законодавства. Так, 10 січня 2012 р. Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про внесення змін до Закону "Про Національний архівний фонд та архівні установи". Ці зміни мали стосуватись, зокрема, експертизи цінності та прав доступу до документів.

3 лютого на круглому столі були присутні Голова Державної архівної служби України О. П. Гінзбург, відповідальні працівники Укрдержархіву, директор Галузевого державного архіву СБ України С. П. Лясковська, директор Державного архіву МВС України Н. І. Татусь, заступник директора ЦДАВО України О. Б. Берковська, директор ЦДАГО України В. С. Лозицький, заступник Голови Українського інституту національної пам'яті, д. і. н., проф. Д. В. Вєдєнєєв, д. і. н., проф. А. С. Чайковський, голова вченої ради УНДІАСД, д. і. н., проф. С. Г. Кулешов, науковий співробітник Інституту архівознавства Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського К. Є. Новохатський, Голова всеукраїнської правозахисної організації "Спільна Дія" Р. О. Бортник, історик В. В. Корнілов, голова всеукраїнської громадської організації “Союз – Народна пам'ять” Я. О. Жилкін, голова всеукраїнської громадської організації "Пошук – Дніпро" С. М. Лященко, представники Центру досліджень визвольного руху В. М. В'ятрович та Я. Ясиневич, представники засобів масової інформації, ін.

Від ЦДАВО України у круглому столі брали участь заступник директора Берковська О. Б. та начальник відділу використання інформації документів Єфремова О. Г.

Так, Берковська О. Б. у своєму виступі наголосила на проблемах законодавчого регулювання доступу до архівних документів та суперечностях нормативно-правової бази.26 січня 2012 р.

26 січня в ЦДАВО України проведено вже традиційний семінар “Архів Верховної Ради України як складова Національного архівного фонду”. В семінарі взяли участь Яловий В. Б. - заступник керівника Апарату Верховної ради України, Миронов В.М. - Керівник Головного управління документального забезпечення Апарату Верховної Ради України; Никифорова Н. В. — заступник Керівника Головного управління документального забезпечення Апарату Верховної Ради України — завідувач відділу організації та ведення діловодства в Апараті Верховної Ради України; Гінзбург О.П. - Голова Державної архівної служби України, Маковська Н. В. - директор ЦДАВО, заступники директора та керівники структурних підрозділів. Для співробітників апарату ВР проведено екскурсії по архіву з метою ознайомлення з засадами роботи архіву, формування Національного архівного фонду, ключовими принципами архівної справи.10 січня 2012 р.

Документом (реєстр. №8755), зокрема, пропонується встановити, що експертиза цінності документів - це всебічне вивчення документів з метою внесення їх до Національного архівного фонду або вилучення з нього, проведення грошової оцінки документів Національного архівного фонду, віднесення їх до категорії унікальних і встановлення строків зберігання документів, що не підлягають внесенню до Національного архівного фонду.

Законопроектом також планується уточнити: порядок проведення такої експертизи; обов´язки юридичних осіб щодо її проведення та забезпечення збереження документів, що нагромадилися за час їхньої діяльності; обов´язки власників документів Національного архівного фонду щодо утримання в належному стані будівель і приміщень архівних установ; підстави для вилучення документів з Національного архівного фонду.

Документ містить також пропозицію надати центральним державним архівам, місцевим державним архівним установам, архівним відділам міських рад право на перевірку роботи архівних підрозділів і служб діловодства органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об´єднань громадян та релігійних організацій.

http://portal.rada.gov.ua/rada/control/uk/publish/article/news_left?art_id=296112&cat_id=37486

Виставки
До 100-річчя Української революції (1917-1921) ЦДАВО України презентує проект «Українська революція: архівні хроніки» детальніше…
Новини
Бренд "Україна зараз"

Бренд "Україна зараз"

детальніше…
5 липня 2019 р.

Запрошуємо ознайомитись із липневою добіркою документів з історії Української революції.

Деталі тут:http://tsdavo.gov.ua/4/webpages/64520418.html

детальніше…
28 червня 2019 р.

В. о. директора ЦДАВО України А. Обжелян, начальник відділу використання інформації документів О. Єфремова та співробітники архіву взяли участь в освітньому тематичному заході “Justice weekend”, організованому Міністерством юстиції України з нагоди відзначення Дня Конституції України в рамках правопросвітницького проекту “Я маю право!”.

детальніше…
Адреса: 03110, м. Київ-110,
вул. Солом’янська, 24
Тел.: (044) 275-36-66
Факс: 275-12-55
© Центральний державний архів вищих органів влади та управління України