Архів новин за 2010 рік

24 грудня 2010 р.

24 грудня – День працівників архівних установ

Зернинка. Архівний листочок

Мов сонце в краплинці роси,

Великої правди росточок,

Візьми! Сохрани! Воскреси!

Б. Іваненко

Починаю рядками з відомого у колі українських архівістів “Архівного хоралу”, яким Б. В. Іваненко (керівник галузі у 1988-1996 рр.) “освятив” наше професійне свято. У цих словах – суть, зміст і висока місія такої, на перший погляд малопомітної у нашому бурхливому сьогоденні, професії.

24 грудня 1993 р. Верховна Рада України прийняла Закон “Про Національний архівний фонд і архівні установи”, чим було закладено основи правової бази розвитку національної архівної системи. Закон визнав Національний архівний фонд складовою частиною вітчизняної і світової історико-культурної спадщини та інформаційних ресурсів суспільства, поставив його під охорону держави і зафіксував державні гарантії зберігання, примноження і використання документів Національного архівного фонду. Цей пам`ятний для архівістів день за шість років по тому Указом Президента України був визнаний Днем працівників архівних установ.

На превеликий жаль, архіви для тих, хто ніколи до них не звертався, залишаються чимось маловідомим і малозначущим. А про працівників архівних установ, архівістів, як правило, мають дуже спрощене уявлення: архівіст – це людина, яка опікується старими (непотрібними?) документами.

Так, сучасний архівіст по суті залишається, як і покоління його попередників, Хранителем історичної пам`яті (а не “старих папірців”), але час владно диктує нові вимоги до завдань, які він при цьому має вирішувати. Хочемо ми це визнавати, чи – ні, але зміни, які відбулися в суспільстві на зламі ХХ–ХХІ століть, насамперед, його стрімка інформатизація (поява і блискавичне розповсюдження Інтернету, електронних документів) та демократизація безпосередньо впливають на архівну справу, модернізуючи її. Ці виклики часу виявляються у повсякденній роботі архівістів при виконанні будь-якої з основних функцій діяльності архівів – формуванні (примноженні) Національного архівного фонду, його зберіганні і використанні інформації архівних документів.

Сучасний архівіст – людина закохана в свою професію, віддана справі (хоча зарплати – невисокі, умови праці – не найкращі). Але робота в архіві вчить терпінню, надає сили, душевну рівновагу. Архівіст знає – історію не можна переписати. І з гордістю та честю виконує свою місію – бути Хранителем історичної пам`яті.

З професійним святом Вас, дорогі колеги!


Мій приємний обов`язок – подякувати за підтримку всіх, хто допомагає архівам і словом, і ділом. Слова глибокої вдячності – працівникам діловодних і архівних служб установ-фондоутворювачів, без плідної співпраці з якими неможливе примноження Національного архівного фонду.

Щиро Ваша

Н. Маковська, директор ЦДАВО України
10 грудня 2010 р.

Порядок денний засідання колегії

Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України

10 грудня 2010 р. м. Київ

1. Підготовка до відзначення професійного свята.

Доповідач — директор архіву, голова колегії, Н. В. Маковська

2. Аналіз підготовки планів роботи структурних підрозділів на 2011 рік.

Доповідач — заступник директора архіву О. Б. Пащенко
1 грудня 2010 р.

У приміщенні ЦДАВО України відкрито документальну виставку, присвячену 19-ій річниці проведення Всеукраїнського референдуму.
30 листопада 2010 р.

Порядок денний засідання експертно-перевірної комісії

1. Розгляд описів справ міністерств і відомств.

2. Розгляд номенклатур справ міністерств і відомств.

3. Розгляд анотованого переліку унікальних документів НАФ.

4. Розгляд акту про вилучення документів з НАФ (ф. 1062).

5. Розгляд довідки про присвоєння категорії фондам, що надійшли на державне зберігання у 2010 році.
29 листопада 2010 р.

Порядок денний засідання колегії Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України

1. Про визначення пріоритетів розвитку архівної справи архіву на 2011 рік.

Доповідач — заступник директора архіву О. Б. Пащенко

2. Про стан обліку роботи з фондоутворювачами в ЦДАВО України.

Доповідач — заступник директора архіву С. А. Савлук

3. Про організацію роботи з охорони праці .

Доповідач — заступник директора архіву — головний зберігач фондів А. В. Обжелян.
15 жовтня 2010 р.

На державне зберігання до ЦДАВО України після упорядкування прийнято справи фонду “Євген Штендера: особовий архів (Місія УПА за кордоном)”. Зі справами користувачі мають змогу ознайомитись в читальному залі архіву.

Виставки
До 100-річчя Української революції (1917-1921) ЦДАВО України презентує проект «Українська революція: архівні хроніки» детальніше…
Новини
Бренд "Україна зараз"

Бренд "Україна зараз"

детальніше…
5 липня 2019 р.

Запрошуємо ознайомитись із липневою добіркою документів з історії Української революції.

Деталі тут:http://tsdavo.gov.ua/4/webpages/64520418.html

детальніше…
28 червня 2019 р.

В. о. директора ЦДАВО України А. Обжелян, начальник відділу використання інформації документів О. Єфремова та співробітники архіву взяли участь в освітньому тематичному заході “Justice weekend”, організованому Міністерством юстиції України з нагоди відзначення Дня Конституції України в рамках правопросвітницького проекту “Я маю право!”.

детальніше…
Адреса: 03110, м. Київ-110,
вул. Солом’янська, 24
Тел.: (044) 275-36-66
Факс: 275-12-55
© Центральний державний архів вищих органів влади та управління України