5 грудня 2018 р.

3-5 грудня 2018 р. відбулося в Києві друге засідання Українсько-польської комісії для дослідження взаємин 1917–1921 рр. Комісія була створена 22 березня 2018 р. на базі двох університетів – Національного університету «Києво-Могилянська Академія» та Варшавського університету. Її співголовами є проф. Владислав Верстюк та Ян Яцек Бруський.

У зустрічі Комісії взяли участь: перший віце-прем’єр міністр Степан Кубів, посол Республіки Польща Ян Пєкло, президент НаУКМА Андрій Мелешевич, та Директор Центру східноєвропейських досліджень Варшавського університету, Ян Маліцький. Віце-прем’єр привітав обидва університети з ініціативою покликання Комісії та висловив надію, що робота Комісії позитивно впливатиме на атмосферу діалогу між істориками України та Польщі.

В рамках засідання Комісії відбулася конференція 1918 рік в історії України та Польщі.

Під час засідання 4–5 грудня узгоджено видавничі плани на найближчий рік та проблематику наступних двох зустрічей Комісії. Відбувся також робочий семінар в Центральному державному архіві вищих органів влади України за участі в.о. директора Алли Обжелян та заступника директора з наукової роботи Наталії Маковської. Голова Державної архівної служби України Тетяна Баранова привітала учасників семінару і побажала плідної роботи.

В рамках двох видавничих серій

– Українсько-польські взаємини 1917–1921 рр. Джерела

– Українсько-польські взаємини 1917–1921 рр. Розвідки

заплановано:

1. Підготувати фундаментальну джерельну публікацію Союз Пілсудський–Петлюра. Документи і матеріали. У склад колективу редакторів увійшли: Ян Пісулінський (керівник), Владислав Верстюк, Ян Яцек Бруський, Олег Павлишин, Валентина Піскун та Станіслав Стемпєнь. Узгоджено графік: кінцевий термін зібрання документів – 31 березня 2019, наукового опрацювання – 31 грудня 2019.

2. Підготувати том, до якого увійдуть підготовлені членами Комісії тексти, присвячені історіографії польсько-українських взаємин 1917–1921 рр. з основною біліографією та тексти, представлені під час конференції 1918 рік в історії України та Польщі. Відповідальним секретарем тому визначено Віталія Скальського. Термін подання текстів – 28 лютого 2019 р. Том з’явиться до кінця 2019 року.

3. Продовження роботи над виданням тому джерел та праць, присвячених ставленню місцевого польського суспільства на Наддніпрянській Україні до незалежності України та ставленню місцевого українського суспільства до незалежності Польщі.

4. Комісія узгодила звернення до польських та українських державних архівів сприяння та співпраці в опрацюванні таких тем: Поляки, народжені в Україні у Другій Річ Посполитій (керівник проекту – Влодзімєж Менджецький) та Колекція документів ІІ та ІІІ польських корпусів в українських та польських архівах (головні виконавці: Мацєй Кротофіль та Максим Потапенко).


Члени Комісії визнали важливим завданням зініціювати написання двох популярно-наукових книжок, які наближатимуть ширшому читачеві історію Української революції (польською мовою) та Польщі на порозі незалежності (українською мовою).


Наступне робоче засідання відбудеться в Києві на зламі травня і червня 2019 р., а чергове – у Варшаві, на зламі листопада і грудня 2019 р.

Передбачується також робочі зустрічі пов’язані з поточною роботою над виданнями та архівними пошуками.

Виставки
До 100-річчя Української революції (1917-1921) ЦДАВО України презентує проект «Українська революція: архівні хроніки» детальніше…
Новини
Бренд "Україна зараз"

Бренд "Україна зараз"

детальніше…
15 лютого 2019 р.

Завідувачка сектору публікації документів ЦДАВО України Наталія Григорчук взяла участь у круглому столі на тему «Крим – це Україна. Документальні свідчення в архівах України».

детальніше…
26 січня 2019 року

На сайті ЦДАВО України представлено виставку документів до 100-річчя тріумфального закордонного турне Української Республіканської Капели під орудою Олександра Кошиця. Деталі за посиланням: http://tsdavo.gov.ua/4/webpages/64429923.html

детальніше…
Адреса: 03110, м. Київ-110,
вул. Солом’янська, 24
Тел.: (044) 275-36-66
Факс: 275-12-55
© Центральний державний архів вищих органів влади та управління України