Тематичні добірки

На честь захисників України усіх поколінь ЦДАВО України презентує відтворені з негативів світлини урочистої присяги урядовців та війська на вірність Українській Народній Республіці, що відбулася в Кам’янці 14 жовтня 1919 р.

Зображення на негативах, що зберігаються в особовому фонді Івана Огієнка мають не найкращу якість, але їх публікування розширить джерельну базу з візуалізації історії нашого народу

Дякуємо Державному центру збереження документів НАФ за співпрацю та допомогу

***

До дня захисника України пропонуємо переглянути тематичну добірку документів “Їх оцінить історія й прославить Український Нарід…”

“За цілий час боротьби Українського війська з ворогами України багато виявилось лицарських вчинків, яких в більшості не відзначено ні наказами, ні нагородами: їх оцінить історія й прославить Український Нарід, як славить він зараз в своїх піснях лицарські вчинки наших лицарів-предків. І слава козача, як правда, не згине, доки світ сонця сяяти буде, бо не нагороди, не особиста користь примусила кращих синів Українського Народу взятись за зброю, терпіти й гинути, а віра в правду та любов до Рідного Краю повели їх на тяжкий шлях боротьби за щастя й волю Самостійної України”.
(З наказу Головної команди військ Української Народної Республіки від 16 жовтня 1920 року)

***

7 серпня 1870 р. народився Осип Курилас — живописець, графік та очільник мистецького відділу Пресової квартири Легіону Українських січових стрільців.

ЦДАВО України презентує добірку листівок, що представляють його творчий доробок: батальні картини, портрети старшин УСС, іронічні малюнки, дружні шаржі та карикатури

***

ЦДАВО України публікує світлини С. Петлюри, відтворені з негативів, що відклалися в особовому фонді І. Огієнка (Ф. 1871. Оп. 1. Спр. 7).
Щиро дякуємо Державному центру збереження документів НАФ за співпрацю та допомогу

***

Друзі, щиро вітаємо всіх із Днем вишиванки!
До цього чудового свята ми підготували невелику тематичну добірку листівок, які зберігаються в ЦДАВО України

***

До 135-річчя з дня заснування Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”