Іменний покажчик до наглядових проваджень та судових і касаційних справ Верховного Суду України за 1920-1941 рр.

Іменний покажчик складений до описів 1-6, 8-11 фонду 24 Верховний Суд України за 1920-1941 рр. в абетковому порядку

База даних «Іменний покажчик до наглядових проваджень та судових і касаційних справ Верховного Суду України за 1920-1941 рр.» підготовлена ЦДАВО України за описами 1-6, 8-11 фонду 24 – «Верховний Суд України». Містить записи стосовно 18935 осіб.
До бази внесено інформацію в абетковому порядку: прізвище, ім’я, по батькові особи, крайні дати документів у справі, посилання на № опису та № справи, в якій міститься інформація про особу.


 

А   Б   В   Г   Д   Е   Є   Ж   З   І   Й   К   Л   М   Н   О   П   Р   С   Т   У   Ф   Х   Ц   Ч   Ш   Щ   Ю   Я


 

З історичної довідки до фонду 24 – “Верховний Суд України”:

15 квітня 1919 р. було створено Верховний революційний трибунал при ВУЦВК для розгляду справ особливої важливості. Народний комісаріат юстиції УСРР здійснював у той час не тільки судове управління, але й тимчасово функції найвищого судового органу республіки.
Касаційні скарги на вироки революційних трибуналів розглядав створений 16 квітня 1919 р. Х-й відділ Наркомюсту – Верховний касаційний суд, а судовий нагляд за діяльністю всіх судів республіки був покладений на ІХ-й відділ НКЮ – Верховний судовий контроль, якому постановою ВУЦВК від 28 травня 1921 р., на додаток до його функцій (проведення ревізій, узагальнення судової практики, надання керівних вказівок судам), було надано право перегляду вироків усіх судів республіки, що набрали законної сили.
Постановою ВУЦВК від 23 липня 1921 р. було створено Єдиний Верховний трибунал України для керівництва революційними трибуналами, в тому числі військовими і транспортними, що діяли на території республіки.
16 грудня 1922 р. ВУЦВК затвердив Положення про судоустрій УСРР, яким було створено Верховний Суд Української СРР (за термінологією того часу – Найвищий Суд Української СРР).
Єдиний Верховний трибунал України припинив свою діяльність 10 березня 1923 р., а 11 березня 1923 р. Верховний Суд УСРР, у складі президії, пленуму, касаційних і судових колегій у цивільних і кримінальних справах, розпочав свою діяльність.

Електронна адреса для надсилання запиту: tsdavo@arch.gov.ua
Поштова адреса: вул. Солом’янська, 24, м. Київ-110, 03110.

Пропозиції та зауваження щодо бази даних просимо надсилати на електронну адресу: redko@tsdavo.gov.ua

 

 

 

Перейти до вмісту