«Слушний час настав»: «З цього моменту єдиним засобом платежу на території України є гривня». До 30-річчя Незалежності та 25-річчя грошової реформи в Україні

У рік державних ювілеїв – 25-ої річниці Конституції України, 30-ої річниці Акта проголошення Незалежності України та Всеукраїнського референдуму 1991 р. – Україна відзначає також 25-ту річницю власної валюти.

25 серпня 1996 р. Указом Президента України «Про грошову реформу в Україні» введено в обіг визначену Конституцією та законами України національну грошову одиницю – гривню.

До цієї дати Центральний державний архів вищих органів влади та управління України підготував онлайнову виставку архівних документів, які ілюструють історичні паралелі між впровадженням українських грошових знаків у добу Української революції 1917-1921 рр. та проведенням грошової реформи в часи відновлення державності.

Законодавчі акти українських урядів, спрямовані на захист фінансового простору, звіти про боротьбу з насиченням ринку знеціненою готівкою, фальшуванням української валюти та зразки українських грошових знаків різних історичних періодів стануть у нагоді широкій аудиторії для остаточного усвідомлення різниці між «гривнею» і «рублем».

«Твориться нова організація Вільної України…,
але без матеріяльних засобів посунути її неможливо»

«Всі грошові знаки і кредитові білети всіх назв і вартостей, випущені Правительством т.зв. Української Народної Республіки анулюються»

«Виключно законами України встановлюються: … статус національної валюти, а також статус іноземних валют на території України»

Перейти до вмісту