1 листопада 2005 року Генеральна асамблея ООН проголосила 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Саме 27 січня 1945 року війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.
Пам’ятаємо…
Запрошуємо переглянути деякі документальні свідчення трагедії, що зберігаються у справі “”Киевские записки” – щоденник І.О. Хорошунової, написаний в окупації у м. Києві. Автограф фонду ЦДАВО України “Хорошунова Ірина Олександрівна (12.06.1913 – 19.09.1993) – художник-оформлювач музеїв, автор щоденників періоду нацистської окупації Києва (1941-1943)”
![ЦДАВО України. Ф. 5270. Оп. 1. Спр. 7. Арк. 51, 52](https://tsdavo.gov.ua/wp-content/grand-media/image/thumb/2_13.jpg)
![ЦДАВО України. Ф. 5270. Оп. 1. Спр. 7. Арк. 64, 65](https://tsdavo.gov.ua/wp-content/grand-media/image/thumb/3_11.jpg)
![ЦДАВО України. Ф. 5270. Оп. 1. Спр. 7. Арк. 113, 114](https://tsdavo.gov.ua/wp-content/grand-media/image/thumb/5_10.jpg)
![ЦДАВО України. Ф. 5270. Оп. 1. Спр. 7. Арк. 120, 125](https://tsdavo.gov.ua/wp-content/grand-media/image/thumb/7_6.jpg)