До 30-річчя затвердження Державного Герба України

19 лютого 1992 року Верховна Рада України, вважаючи тризуб головним елементом великого герба України, своєю постановою затвердила його як малий герб України. Прийнята 28 червня 1996 року Конституція України у ст. 20 визначила, що «великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького … Головним елементом великого Державного Герба України є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб України)».

24 червня 1991 року (ще за існування СРСР) відповідно до Постанови Президії Верховної Ради був оголошений відкритий конкурс щодо створення проекту Державного Герба України. Було створено робочу групу–журі з народних обранців, істориків, мистецтвознавців, музейників.

Для участі в конкурсі надійшло понад 200 робіт. Частина цих робіт зберігається в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України.

ЦДАВО України підготував невелику ілюстровану добірку ескізів Державного Герба України, які надходили до Комісії з питань культури і духовного відродження.

Для замовлення перегляду інших ескізів Державного Герба України рекомендуємо скористатися фондовим каталогом на вебсайті ЦДАВО України та переглянути презентовані виставки.

Перейти до вмісту