Презентація проєкту «Цифровий архів Західноукраїнської Народної Республіки»

Презентація проєкту «Цифровий архів Західноукраїнської Народної Республіки»

05 липня 2023 р. у стінах Українського католицького університету (м. Львів) відбулася презентація проєкту «Цифровий архів Західноукраїнської Народної Республіки», який здійснювався за сприяння Державної архівної служби України.

У вступному слові Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов наголосив на важливості представлення документів онлайн задля репрезентації культурного надбання, а також необхідності оцифрування документів в умовах війни з метою їх збереження.

Відтепер електронні копії близько 500 тисяч сторінок документів, насамперед з Історичного архіву УГКЦ у Римі та 10 фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України доступні онлайн.

Проєкт «Цифровий архів Західноукраїнської Народної Республіки» був доєднаний до Міжархівного пошукового порталу, що наразі налічує  понад 5 мільйонів сканкопій документів з п’яти державних архівів та має на меті збільшити їх кількість до 10 мільонів сканкопій.

Упродовж заходу взяли слово: Богдан Прах (віце-президент УКУ та директор Історичного архіву УГКЦ в Римі), Олег Турій (проректор, директор ІІЦ УКУ), Кирило Вислобоков (директор АІС) та Лариса Левченко (директор ЦДАВО).

Відвідувачі заходу дізналися про етапи реалізації проєкту «Цифровий архів Західноукраїнської Народної Республіки» від 2016 р., історію архіву УГКЦ у Римі, який є складовою проєкту, складнощі з оцифруванням його документів, проведену роботу із забезпечення збереженості та реставрації документів.

Учасникам було презентовано інтерфейс проєкту, ознайомлено із довідковим апаратом ресурсу та завантаженими матеріалами. Сайт проєкту працює на платформі «АРХІУМ», з дотриманням системи держаного обліку документів. Зокрема, користувачі вже можуть побачити на сайті наступні заплановані проєкти.

Реалізація проєкту відбувалася за плідної співпраці з компанією «Архівні інформаційні системи» та Інституту історії Церкви, а також фінансового сприяння Східноєвропейського дослідного інституту ім. В. Липинського (США).

Переглянути трансляцію заходу: https://fb.watch/lBiVrQL3vO/.

Ознайомитись з документами Міжархівного пошукового порталу: https://searcharchives.net.ua/

 

Презентація до виступу директора ЦДАВО України,

д. і. н. Лариси Левченко

«Фонди ЦДАВО України в проєкті “Цифровий архів Західноукраїнської Народної Республіки”»

 

 

Перейти до вмісту