Голодомор 1932–1933 років в Україні – геноцид Українського народу

Голодомор 1932–1933 років в Україні – геноцид Українського народу

Центральний державний архів вищих органів влади та управління України (ЦДАВО України) до 90-х роковин Голодомору-геноциду 1932–1933 рр. підготував онлайнову виставку, документи якої зображують трагічні події в Україні, вчинені комуністичним тоталітарним режимом.

До експозиції виставки увійшли документи 23 архівних фондів. Зокрема,  Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнського правління товариства «Друзі дітей» при ВУЦВК, Головної еміграційної ради у Парижі (Франція), Українського бюро преси в Берліні (Німеччина), Українського громадського комітету в м. Празі, Уряду Української Народної Республіки в екзилі, особових фондів українських державних та громадських діячів.

Документи представлено у хронологічній послідовності. Серед документів – оригінали листів учнів, селян, робітників адресовані до ВУЦВК, Й. Сталіну про вивіз та відсутність хліба, голодування, приниження людської гідності під час хлібозаготівлі, опухання селян від голоду, загибель худоби через відсутність фуражу; доповідна записка завідуючої дитбудинком у м. Пирятині до Наркомосу УСРР про виснаження дітей від недоїдання, листи завідуючого Новомиргородським дитячим будинком до Зінов’євського Товариства «Друзі дітей» та директора школи на ст. Гречани про голодування дітей; лист до письменниці Ольги Кобилянської про голод в Україні; комунікати, звернення Голови Громадського комітету рятунку України в Чехословаччині О. І. Бочковського, лист Головної управи Союзу українок Америки про створення Комітету допомоги голодуючій Україні, низка повідомлень з бюлетеня «Ukrainian bureau», лист Директора Комісії з вивчення голоду в Україні при Конгресі США Джеймса Мейса (1988 р.).

Перейти до вмісту