Державна служба в Україні: історія в архівах

Державна служба в Україні: історія в архівах

Центральний державний архів вищих органів влади та управління України (ЦДАВО України) разом із Державною науковою архівною бібліотекою (ДНАБ) презентують виставку архівних документів

«Урочисто обіцяю додержувати вірності Державі Українській…»

 

«Якщо ви, панове, коли-небудь будете у тих умовах, в яких був я, бажаючи вам добра,
раджу: бережіть розумних, освічених, здібних до роботи людей, у нас їх
можна перелічити на пальцях. Не чіпляйтесь до дрібниць. Не копирсайтесь
у минулому ваших підлеглих, якщо на дану хвилину вони цінні своєю роботою.
За цю пораду ви скажете мені спасибі».

Павло Скоропадський

 

23 червня в Україні відзначається День державної служби – професійне свято державних службовців, яке збігається з Днем державної служби Організації Об’єднаних націй.

Праця державного службовця – це відповідальна, сповнена викликів, часто недооцінена, але необхідна та важлива робота. Від професіоналізму, наполегливості, відданості справі й належних моральних якостей державного службовця залежить довіра до влади, ефективність системи державного управління, успішність проведення реформ у країні та подолання викликів сьогодення, престиж України на міжнародній арені.

Під час повномасштабного вторгнення російської федерації до України, державні службовці спрямовують зусилля в єдиному прагненні якнайшвидше наблизити Перемогу українського народу в боротьбі за незалежність і суверенність держави задля її розвитку та процвітання.

З нагоди відзначення Дня державної служби Центральний державний архів вищих органів влади та управління України (ЦДАВО України) разом з Державною науковою архівною бібліотекою (ДНАБ) підготував онлайнову виставку з історії інституту державної служби в Україні у 1917-1919 років.

У 1917-1919 роках із метою побудови ефективного управлінського апарату молодої української держави, на законодавчому рівні було прийнято та впроваджено низку системних нормативних актів, які вперше в історії України закріпили інститут державної служби.

Виставка складається з чотирьох розділів, що репрезентують ключові етапи становлення державної служби за доби Української Центральної Ради, Української Держави часів гетьмана Павла Скоропадського, Української Народної Республіки часів Директорії УНР, Західноукраїнської Народної Республіки. Представлені документи дають можливість окреслити основні елементи інституту державної служби початку ХХ століття.

 

І. Українська Центральна Рада — Українська Народна Республіка

 

ІІ. Українська Держава

 

ІІІ. Українська Народна Республіка – Директорія

 

ІV. Західноукраїнська Народна Республіка

Перейти до вмісту