Голодомор 1932–1933 років в Україні – геноцид Українського народу

Голодомор 1932–1933 років в Україні – геноцид Українського народу

Центральний державний архів вищих органів влади та управління України (ЦДАВО Українидо 90-х роковин Голодомору-геноциду 1932–1933 рр. підготував онлайнову виставку, документи якої зображують трагічні події в Україні, вчинені комуністичним тоталітарним режимом.

До експозиції виставки увійшли документи 23 архівних фондів. Зокрема,  Верховної Ради УкраїниМіністерства освіти і науки України, Всеукраїнського правління товариства «Друзі дітей» при ВУЦВК, Головної еміграційної ради у Парижі (Франція), Українського бюро преси в Берліні (Німеччина), Українського громадського комітету в м. Празі, Уряду Української Народної Республіки в екзилі, особових фондів українських державних та громадських діячів.

Документи представлено у хронологічній послідовності. Серед документів – оригінали листів учнів, селян, робітників адресовані до ВУЦВК, Й. Сталіну про вивіз та відсутність хлібаголодування, приниження людської гідності під час хлібозаготівлі, опухання селян від голоду, загибель худоби через відсутність фуражу; доповідна записка завідуючої дитбудинком у м. Пирятині до Наркомосу УСРР про виснаження дітей від недоїдання, листи завідуючого Новомиргородським дитячим будинком до Зінов’євського Товариства «Друзі дітей» та директора школи на ст. Гречани про голодування дітей; лист до письменниці Ольги Кобилянської про голод в Україні; комунікати, звернення Голови Громадського комітету рятунку України в Чехословаччині О. І. Бочковського, лист Головної управи Союзу українок Америки про створення Комітету допомоги голодуючій Україні, низка повідомлень з бюлетеня «Ukrainian bureau», лист Директора Комісії з вивчення голоду в Україні при Конгресі США Джеймса Мейса (1988 р.).

Перейти до вмісту