Єврейський письменник, драматург Шолом-Алейхем (Соломон Рабинович) народився 2 березня 1859 року в Переяславі, у 1915 році переїхав до Нью-Йорка. Життя митця було міцно пов’язане з Україною: працював громадським рабином у Лубнах і Білій Церкві, займався торговельною справою в Києві. Літературна діяльність Шолом-Алейхема розпочалася наприкінці 1870-х років, згодом його визнали одним із основоположників сучасної художньої літератури мовою ідиш. Центральний державний архів вищих органів влади та управління України до дати народження митця підготував онлайнову виставку, до якої залучені документи про вшанування пам’яті письменника.
До річниці з дня народження Шолом-Алейхема
Довідка Голови Київської міської Ради народних депутатів В. Згурського про виключення зі списку пам'ятників історії будинку по вулиці Червоноармійській, 5. 7 січня 1987 р.
Лист Першого Заступника Голови правління Українського товариства охорони пам'яток історії та культури М. І. Кашки до Ради Міністрів Української РСР про необхідність збереження будинку, в якому мешкав письменник Шолом-Алейхема у м. Києві по вулиці Червоноармійській, 5. 27 січня 1987 р.
Лист редактора газети "Биробиджан Штерн" Л. Б. Школьника до Голови Ради Міністрів УРСР В. Масола про сприяння збереження будинку у м. Києві по вулиці Червоноармійській, 5, в якому мешкав письменник Шолом-Алейхем. 7 травня 1988 р.
Лист-відгук мешканця м. Києва А. П. Котлярського до редакції газети "Биробиджан Штерн" на публікацію у газеті "Литературная Украина" про реконструкцію кварталу, який прилягає до Бессарабської площі та про долю будинку, в якому мешкав письменник Шолом-Алейхем. 1988 р.
Лист-відгук "Спасти дом, где жил Шолом-Алейхем" мешканця м. Києва, письменника Станіслава Тельнюка до редакції газети "Биробиджан Штерн". 1988 р.
Лист-відгук "Спасти дом, где жил Шолом-Алейхем" мешканця м. Києва, письменника Станіслава Тельнюка до редакції газети "Биробиджан Штерн". 1988 р.
Лист Голови Науково-методичної ради по охороні пам'яток культури Л. Сокольського до Заступника Голови Ради Міністрів УРСР М. А. Орлик про прийняття заходів щодо збереження будинку у м. Києві по вулиці Червоноармійській, 5, в якому мешкав письменник Шолом-Алейхем. 11 травня 1988 р.