ПРОТОКОЛ IV
засідання представників від українського уряду з представниками від білоруського уряду в справі усталення державних границь
дня 22 квітня 1918 року год. 1.15 дня.
Присутні:
від українського уряду: А. В. Ліхнякевич, голова комісії
М. О. Свідерський, член
Т. В. Петрівський, член
від білоруського уряду: С. О. Рак-Михайловський, член делегації
Е. М. Ладнов, консультант, член Ради Білоруської Республіки
Головує п. С. О. Рак-Михайловський.
Голова одкриває засідання і заявляє від імені білоруської делегації, що на вчорашню заяву п. Голови української комісії одповіді поки що дати не може. В їх делегації обговорюється ця справа і незабаром одповідь буде дана. Рівно ж обговорюється проєкт договору. Тепер їх делегація є в неповнім складі (один член і один консультант), то вони не є уповноважені вести переговори. Для сьогоднішнього засідання вони уповноважені зробить українській комісії слідуючу заяву:
«Лінія границі, проведена нами на однім із засідань, носила характер чисто приватних наших вступних переговорів, при чім при наміченню мінімальної границі ми повинні замітить, що Гродненщина з Брестом, Дрогичином, Більськом, Кобрином і Пружанами всіма білорусинами вважається за білоруську територію. Взагалі, оскільки нам є звісна думка громадянських білоруських кіл, полуднева границя Білорусії йде загально по границі Мінщини і Гродненщини, хиба лиш за виключенням невеликого полудневого кутка Берестейського повіту. Разом з чим в переговорах о границі для Білорусії, як рівно ж і для України принципіальне значення має усталення нормальних етнографічних границь Білорусії на сході і півночі, і тому важно і необхідно, щоби Україна всіма засобами помогла зі свого боку активній участі нашої делегації в Курську. Ми ж зі свого боку постараємося всіма засобами ускорить закінчення переговорів відносно своєї границі з Україною».