Ми бажаємо приєднатися до України: виставка документів із фондів ЦДАВО України

Ми бажаємо приєднатися до України: виставка документів із фондів ЦДАВО України

22 січня 2024 року, у День Соборності, Президент України видав Указ № 17/2024 «Про історично населені українцями території Російської Федерації».

У фондах Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України зберігається чимало документальних свідчень про бажання українців Кубані, Стародубщини, Північної та Східної Слобожанщини в межах сучасних Краснодарського краю, Білгородської, Брянської, Воронезької, Курської, Ростовської областей Російської Федерації, приєднатися до України, зберегти свою мову, культурні традиції. Слова з численних звернень українців  цих регіонів «Ми бажаємо приєднатися до України» стали назвою пропонованої Вашій увазі виставки документів з фондів ЦДАВО України.

Виставка репрезентує низку документів періоду 1917-1918 років про підтримку Української Центральної Ради та бажання приєднати історично населені українцями землі до Української Народної Республіки, ухвалених на загальних зборах громад і товариств; законопроєкти Української Держави про адміністративний поділ повітів приєднаних до України; звернення про приєднання до УСРР, українізацію територій Російської Федерації, на яких проживають українці, надіслані  до центральної адміністративно-територіальної комісії при ВУЦВК у 1924-1925 роках.

Запрошуємо до перегляду всіх, хто цікавиться історією українського державотворення, історичними зв’язками з Україною земель, населених етнічними українцями, з українськими національними державними утвореннями у різні історичні періоди, кому не байдужа історія України.

Перейти до вмісту