До 140-річчя від дня народження Симона Петлюри “Головне завдання наше – зберегти незломність національно-державної волі.” С. Петлюра

До 140-річчя від дня народження Симона Петлюри “Головне завдання наше – зберегти незломність національно-державної волі.” С. Петлюра

“Головне завдання наше —
зберегти незломність національно-державної волі.”
       С. Петлюра

Вірність ідеї, воля, непохитність на шляху боротьби за українську державність – риси справжнього Лицаря нескореної України, Голови Директорії УНР, Головного Отамана військ УНР С. Петлюри.
Перечитування й осмислення документів С. Петлюри дають відповіді на багато питань, зокрема: хто насправді є Симон Петлюра, як берегти державність, куди направляти її вектор, як шанувати і берегти армію, що таке віра для українців, для чого просвітницька діяльність?
Серед великої кількості архівних документів, більшість з яких за радянських часів були закриті від людей, рефреном для цієї виставки було обрано Звернення Голови Директорії і Головного Отамана військ Української Народної Республіки до Ради Республіки. Дороговкази Симона Петлюри не втрачають своєї актуальності.
Запрошуємо доторкнутися до невичерпного архівного джерела, щоб глибше зрозуміти нашу правдиву історію та достойно вшанувати творців національної державності.

“…Показати державам світу, що ми сила і будуюча і організуюча…”

“…перша найпильніша справа наша — це турбота про армію.”

“…на черзі стоїть перегляд усієї сістеми нашого державного урядового апарату…”

“Економічне життя України звертає на себе велику увагу.”

“…треба мати ясний плян церковного будівництва…”

“Найпильнішу увагу треба звернути і на народню освіту в державному маштабі.”

“В справі співжиття з иншими націями, що заселяють Україну,

ми…. стали на шлях, заповіданий нам західньою демократією

та старожитніми нашими вольностями демократичними.”

Перейти до вмісту